kolmapäev, 11. oktoober 2017

"Jõmmu" Mika Keränen

Septembris lugesin raamatut "Jõmmu". Minu raamatu autor oli Mika Keränen. Mika Keränen sündis 24. novembril 1973 Helsingis. Ta on soome päritolu Eesti lastekirjanik. Mika Keränen  on kirjutanud luuletusi ja lasteraamatuid. Tema lastekrimkade sarja tegevus toimub Tartus Supilinnas.
 Raamatu Jõmmu tegelasted on Mari, Timo, Anton, Reilika, Sadu, Olav, Vargamäe Arnold, Juhan, Pipi, koer Mati, Camilla ja Abruka Andrus.
Raamatu peategelanese Mari koer Mati kadus ära ja üks poiss Timo leidis Mati. Matti oli ära jooksnud, sest oli tundnud krillitud mettsea lõhna ja läks hulluks. Järgmisel päeval rääkis Timo Marile, et tema vend Juhan on öösel koos laevaga Jõmmu kaduma läinud. Mari ja teised Supilinna Salaseltsi lapsed hakkasid otsima. Lapsed said kiigeplatsil kokku ja sõitsid paadiga Jõmmut otsima. Pärast igasuguseid seiklusi leidsid Jõmmu üles Kärkna kloostri juurest. Selgus, et Timo vend Juhan oli sellepärast jõmmuga põgenenud, et ta oli Camillasse armunud ja nad olid leidnud jõepõhjast laevavrakist vana ja väärtusliku klaasi. Camilla tahtis sellest leiu endale jätta ja selle raha eest Kariibi mere saartele sõita. Tegelikult armastas Camilla Vargamäe Arnoldit ja pettis Juhanit et armastab teda. Ta lükkas Juhani vette ja sõitis Arnoldiga ära. Enne seda oli mari salaja politseile helistanud. Politsei sai nad kätte.See oli väga põnev raamat ja seiklusi täis. See oli nii huvitav. Veel meeldis mulle, et raamatust on tehtud teatri etendus. Käisin suvel seda ettentust vaatamas. Loos tegeles salaselts "Ramps". Soovitan raamatut "Jõmmu" teistel ka lugeda.
Pildiotsingu jõmmu raamat tulemus

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar